Home » Recepty » Pečený králík » Sekaná pečeně z králíka

Recepty na králíka

Sekaná pečeně z králíka


2 díly vykostěného králičího masa umeleme s 1 dílem tučného vepřového masa. Na slanině osmahneme na světlý odstín jemně nakrájenou cibuli s plnou lžicí petrželové natě a přidáme k mletému masu. Pak přidáme šálek strouhané žemle navlhčené několika lžicemi mléka, sůl, mletý pepř, 2 ušlehaná nebo rozkvedlaná vejce (trochu si ponecháme na potření
povrchu). Směs dobře propracujeme, utvoříme šišku nebo dvě menší, pečeme-li v remosce. V pekáči nebo na pánvi remosky rozškvaříme do sklovitá lžíci pokrájené slaniny, přidáme lžíci másla a lžíci rozkrájené cibule. Necháme jen mírně zasmahnout; na tento základ vložíme sekanou pečeni a povrch potřeme vejcem, popřípadě poklademe křížem tenkými proužky slaniny pro ozdobu. Chvíli pečeme bez podlévání, pak přilijeme trochu vývaru z kostí. Pečeme 1 až 1 a půl hodiny podle velikosti. Hotovou šťávu zahustíme hladkou moukou smíchanou s kouskem másla, rozmícháme a krátce povaříme. Šťávu není nutné cedit.

Přílohy: brambory, bramborová kaše, saláty.
Na ozdobu syrová zelenina: rajčata, papriky, okurky.

Poznámka:
Tuto směs sekaného masa můžeme upravit ve tvaru králičího hřbetu a kýt takto: Při krájení masa ze hřbetu a z kýtek ponecháme tenčí část masa na kostech a v kloubech tuto kostru nařízneme, aby se lépe porcovala. Obalíme ji masem v původním tvaru, potřeme vejcem a ozdobíme proužky slaniny. Podáváme na míse ozdobené syrovou zeleninou a dílky citrónu. Porcujeme na stole, maso pečené uvnitř sekané pečeně chutná výborně.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *